Doprava

Do Skotska

Z Prahy do středu Skotska je vzdušnou čarou přes 1300 km. Proto je na tuto vzdálenost jednoznačně nejlepší cesta letadlem, která je nejrychlejší, nejlevnější a nejbezpečnější. Ve Skotsku jsou čtyři mezinárodní letiště – Glasgow, Edinburgh, Aberdeen a Prestwick (cca 50 km od Glasgow).

Nejčastější lety jsou do Edinburghu, které trvají něco málo přes 2 hodiny a zajišťují je např. nízkonákladové aerolinie Jet2 s cenou zpáteční letenky zhruba 3.000,- Kč (stránky v angličtině) a samozřejmě i ostatní aerolinie, jejichž nabídky si můžete vyhledat přes následující formulář:

Po Skotsku

Mezi městy je jednoznačně nejlepší doprava po železnici. Jízdenky, hlavně zpáteční, jsou poměrně levné a samotné vlaky jsou v porovnání s českými o několik tříd výš (a také jezdí na čas). Výborné je i železniční propojení s Anglií.

Jedna z nejdůležitějších silnic je dálnice M8 mezi Glasgow a Edinburghem. Nejdelší je pak M74, která spojuje Skotsko s Anglií. Nezapomeňte, že v celém Spojeném království se jezdí na levé straně!

Pro spojení s okolními státy a ostrovy je vhodná lodní doprava, ta funguje jak mezinárodně – spojení s Norskem, Belgií, Faerskými ostrovy a Islandem, tak lokálně – Severní Irsko, ostrovy na severu a západě.